VIDEO / Săpunaru a marcat primul gol în tricoul lui FC Porto

Cristian Săpunaru a marcat primul său gol în tricoul lui FC Porto. Ex-rapidistul a înscris în confruntarea pierdută cu Nacional, scor 1-2, în Cupa Ligii Portugaliei.

Fundaşul român Cristian Săpunaru a reuşit să marcheze primul gol pentru FC Porto, în Cupa Ligii Portugaliei.

Din păcate pentru el, FC Porto a pierdut meciul cu Nacional, scor 1-2. Gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Micael, dar ex-rapidistul Săpunaru a egalat 13 minute mai târziu, după ce a speculat o gafă a defensivei adverse.

Partida, care s-a disputat pe o ceaţă densă, a fost câştigată pe final de Nacional, care a înscris golul victoriei în minutul 84, prin Fidalgo.

Cristian Săpunaru s-a transferat în vara anului trecut de la Rapid la FC Porto. Formaţia lusitană a plătit 2,5 milioane de euro în schimbul 50% din drepturile asupra jucătorului şi i-a fixat o clauză de reziliere a contractului în valoare de 25 de milioane de euro.