VIDEO / Ionel Dănciulescu a marcat un gol în meciul Hercules-Almeria 2-1, din Cupa Spaniei

Atacantul român Ionel Dănciulescu a înscris primul gol al lui Hercules în victoria de pe teren propriu cu formaţia Almeria, scor 2-1, din prima manşă a 16-imilor Cupei Regelui Spaniei, informează ediţia on-line a Marca.

Vârful în vârstă de 33 de ani a reuşit să marcheze în minutul 54 al partidei, cu un şut din interiorul careului, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 39, prin Chico. Hercules a preluat conducerea în minutul 88, atunci când Diaz a stabilit şi scorul final.

Aceasta este al doilea gol marcat de Dănciulescu pentru Hercules, după ce precedentul a fost reuşit tot în Cupă, în partida din turul 3 cu Huesca, câştigată cu 2-0.

Meciul retur este programat la 10 noiembrie, pe terenul grupării Almeria.