Unirea Urziceni a făcut egal cu Fc Braşov

Unirea Urziceni a revenit pe primul loc al Ligii I pentru o zi. După remiza cu FC Braşov, scor 0-0, Unirea a egalat pe Dinamo la puncte (35), dar are avantajul golaverajului.

Deşi a fost un meci alert, cu multe ocazii de gol, mai ales în prima repriză, cele două formaţii nu au reuşit să înscrie niciun gol.

Acesta este cel de-al optulea meci terminat la egalitete de FC Braşov în acest sezon.

Dani Coman, portarul lui FC Braşov, a revenit într-un meci de Liga I după 10 luni de absenţă cauzată de accidentări, dar şi de neîţelegerile cu fosta echipă, Rapid, unde a fost trimis să joace la echipa a doua pentru că nu a dorit prelungirea contractului.

Dacian Varga a revenit în Liga I după o perioadă de 3 ani. Mijlocaşul a fost împrumutat de Unirea Urziceni, de la Sportul Studenţesc până în vară şi a intrat sâmbătă pe teren în minutul 71 în locul lui Todoran.

Vezi aici cum s-a desfăurat partida Unirea Urziceni - FC Braşov, scor 0-0