Unirea a terminat turul pe locul doi, după victoria cu Poli Iaşi

Bucurie la Unirea la finalul turului

Unirea Urziceni a câştigat ultimul meci din Liga I din anul 2009, scor 2-0 în faţa echipei Poli Iaşi.

Campionii au dominat meciul încă de la început, deşi nu au reuşit să marcheze în prima repriză. Rusescu, Semedo şi Frunză trecând de mai multe ori pe lângă deschiderea scorului.

Bilaşco a reuşit să deschidă scorul în minutul 65 cu o lovitură de cap în urma unei centrări excelente a lui Brandan.

Semedo a majorat diferenţa cu şapte minute înainte de final, marcând cu un lob superb la o ieşire neinspirată dintre buturi a lui Brăneţ.

Ialomiţenii vor ierna pe locul doi, la egalitate de puncte cu CFR şi Steaua. Poli Iaşi a terminat turul pe locul 13.