Pandurii a mai făcut un pas pentru evitarea retrogradării după 1-0 cu Gloria Buzău

Pandurii Tg. Jiu a mai făcut un pas pentru evitarea retrogradării obţinând trei puncte îm faţa Gloriei Buzău. Echipa lui Cârţu a câştigat cu 1-0, prin golul marcat de Florin Stângă, în minutul 44.

Gloria Buzău a jucat curajos şi a ratat mai multe ocazii de a marca prin Cojocnean, Mansour şi Sanchez, dar tot gorjenii au fost cei care au marcat prin Florin Stângă. Acesta a marcat printr-o lovitură de cap, din centrarea lui Grecu.

Victor Berbecaru a refuzat un penalty pentru Pandurii în minutul 50, când Mera l-a busculat în careu pe Raskovic. Apoi, Buzăul ar fi putut să egaleze, însă Mansour, singur în careu, a tras modest, iar Stanca a respins balonul. Gloria a terminat meciul cu un om mai puţin, Vigariu fiind eliminat în minutul 85 pentru cumul de cartonaşe galbene.