Oţelul a obţinut a doua victorie la rând în Liga I

Oţelul Galaţi s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa celor de la CS Otopeni, în meciul disputat, sâmbătă, pe arena "Astra" din Ploieşti, în etapa a 19-a a Ligii I.

Cel de-al doilea succes consecutiv obţinut de formaţia pregătită de Petre Grigoraş a fost adus de un gol reuşit de Marius Pena, în minutul 43.

Gălăţenii au câştigat un meci pe care l-au dominat aproape în totalitate, doar spre final ilfovenii antrenaţi de Liviu Ciobotariu reuşind câteva acţiuni mai periculoase la poarta lui Stoian Kolev, care a fost, însă, la post de fiecare dată, securizând avantajul adus de golul lui Pena în finalul primei reprize.

În urma rezultatului de sâmbătă, Oţelul a acumulat 29 de puncte şi a urcat pe locul 7 în Liga I, în timp ce CS Otopeni rămâne pe poziţia a 17-a, penultima, cu 9 puncte în 19 etape.

Vezi aici cum s-a desfăşurat partida CS Otopeni - Oţelul Galaţi, scor 0-1.