Motociclism: Romeo Duicu a ocupat locul 97 la finalul etapei a 3-a a Raliului Dakar

Românul Romeo Duicu, de la echipa Vectra Racing Team a terminat, luni, pe locul 97, cu timpul de 7h:03,06 secunde, etapa a 3-a a Dakar 2009, care a fost câştigată de ibericul Marc Coma cu timpul de 5h:18,17 secunde, informează site-ul oficial al competiţiei.

Romeo Duicu, singurul român rămas în competiţie după retragerea lui Emanuel Gyenes şi Marcel Butuză, ocupă locul 90 în clasamentul general.

Raliul raid Dakar 2009 este programat în perioada 3-18 ianuarie. Până la finalul competiţiei, cele 542 de vehicule înscrise în concurs (n.r. 235 motociclete, 29 de quaduri, 194 de automobile şi 84 de camioane) vor avea de parcurs o distanţă totală de 9.574 de kilometri, dintre care 5.652 de km reprezintă probe speciale.