Mirel Rădoi a marcat în meciul de debut la Al Hilal - VIDEO

Mirel Rădoi a debutat vineri pentru Al Hilal cu gol în derby-ul cu Al Nasr. Fostul căpitan al Stelei a marcat golul doi al echipei sale în minutul 78 un gol superb din interiorul careului.

Rădoi a primit o minge la marginea careului, a făcut o preluare pe piept şi a şutat la colţul lung, balonul a lovit bara şi apoi a intrat în poartă.

Rădoi a iniţiat şi faza din care Al Hilal a marcat primul gol.

Mirel Rădoi a fost la un pas să marcheze şi în minutul 59  când a şutat puternic de la 35 de metri, dar balonul trimis de el a trecut milimetric de vinclul porţii lui Al Nasr.

Fostul stelist a declarat la finalul meciului că este bucuros că a marcat în partida de debut, dar cel mai important pentru el este să câştige echipa.

"Pentru mine nu contează să marchez, important este să câştige echipa! Este greu, încă nu m-am acomodat dar mă ajută foarte mult şi echipa.", a declarat Mirel Rădoi la sport.ro

Fostul căpitan al Stelei a fost titular şi a jucat pe postul de mijlocaş central. Acesta l-a avut ca adversar pe fostul său coleg de la Steaua, Elton.

Al Hilal s-a impus cu scorul de 2-0 în derby-ul cu Al Nasr. Golurile au fost marcate de Al Qattani şi Mirel Rădoi.