LPS, CAMPIOANA - Liceul cu Program Sportiv a câştigat a 5-a ediţie e Cupei liceelor la Fotbal.

Elevii de la LPS au învins cu 7 la 5, după loviturile de departajare pe colegii de la Liceu "Aurel Vlaicu"

Elevii de la LPS au învins cu 7 la 5, după loviturile de departajare pe colegii de la Liceu "Aurel Vlaicu". Pe locul trei s-a clasat Liceul "Anghel Saligny" care a câştigat tot după "loteria penalty-urilor" cu 9 la 8 pe liceenii de la "Raluca Ripan"Câștigătoarea va avea privilegiul de ajuca un meci amical cu fotbaliștii de la CFR, iar ocupanta locului doi se va antrena cu fosta campioană a României. Locurile trei și patru îi vor avea ca oaspeței la liceu pe aceiași fotbaliști de la CFR. După finală a avut loc unmeci dmeonstrativ între fostele glorii ale Universității Cluj din anii 1990 și o selecționată a Ardealului.