FC Timişoara rămâne neînvinsă în Liga I

FC Timişoara rămâne singura echipă din Liga I neînvinsă în primele nouă etape, după ce luni a spulberat pe Internaţional Curtea de Argeş, scor 3-0, în ultimul meci al rundei a 9-a.

După o primă repriză fără goluri şi în care tensiunea la cele două porţi a fost maximă doar în minutul 26, când cele două defensive s-au întrecut în gafe de curtea şcolii, în partea a doua a jocului FC Timişoara şi-a amintit că întâlneşte un adversar mult mai slab cotat şi a deschis scorul prin Dorin Goga (49).

Golul le-a dat aripi bănăţenilor, care au dominat fără drept de apel şi au mai punctat de două ori, prin Gigel Bucur (68) şi Arman Karamian (77).

Dacă argeşenii au mâncat norii în meciurile din deplasare în acest sezon, învingând Dinamo, Pandurii şi Gloria Bistriţa, ei au continuat şi în acest meci seria catastrofală de pe teren propriu, unde au înregistrat a cincea înfrângere în tot atâtea jocuri.

CASETA TEHNICĂ

INTERNAŢIONAL CURTEA DE ARGEŞ - FC TIMIŞOARA 0-3 (Goga 49, Bucur 69, Arm. Karamian 77)

Internaţional: M. Popa - Băcilă, Chiricheş, Raţiu, Izvoranu - Gado (C. Lazăr 74), Voiculeţ, Menassel (Răduţ 74), Abiodun - E. Kone, D. Stan (Itu 58). Antrenor: Ştefan Stoica.

FC Timişoara: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Scutaru, Art. Karamian - Chiacu, Bourceanu, Vrsic (Alexa 71), Arm. Karamian - Goga (Magera 81), Bucur (Parks 79). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Abiodun 12, Izvoranu 55 / Chiacu 1, Art. Karamian 42, Alexa 55, Bucur 57

Arbitri: Alexandru Tudor - Sebastian Gheorghe, Sebastian Stoianof

Stadion: Orăşenesc (Mioveni); Spectatori: 1.500.

Vezi aici cum s-a desfăşurat partida Internaţional Curtea de Argeş - FC Timişoara, scor 0-3.