FĂRĂ EMOŢII - CFR Cluj s-a calificat fara emotii, in urma cu citeva minute, in sferturile cupei romaniei la fotbal.

Feroviarii au castigat cu scorul de 1-0 in fata singurei reprezentante a esalonului secund, Gaz Metan CFR Craiova

Feroviarii au castigat cu scorul de 1-0 in fata singurei reprezentante a esalonului secund, Gaz Metan CFR Craiova.Antrenorul Conceicao a inceput jocul cu un unsprezece inedit in care si-au gasit locul portarul Pescovici sau mijlocasul Boroştean. Singurul gol al partidei a fost marcat de Nei, in minutul 21, dupa o pasa la intalnire a lui Deac. CFR Cluj a castigat ultimele doua editii a Cupei Romaniei si are ca obiectiv reeditarea acestor performante. Pana acum in sferturile de finala ale cupei s-au mai calificat FC Brasov, Astra Ploiesti, Gloria Bistrita, Universitatea Craiova si FC Vaslui.