CFR Cluj-AEK Atena 1-1, într-un meci amical disputat în Austria

CFR Cluj a remizat, marţi, scor 1-1, cu formaţia greacă AEK Atena, în ultimul meci amical pe care l-a disputat în cadrul stagiului de pregătire din Austria.

Grecii au deschis scorul în minutul 39, prin Blanco, iar Cadu a punctat pentru CFR în minutul 62, din penalty. Clujenii s-ar fi putut impune pe final, dar Traore a trimis în bară din interiorul careului, în minutul 86.

Antrenorul Antonio Coincecao a folosit următoarea formulă de joc: Nuno Claro (Stăncioiu 46) - Tony, Mureşan (Cadu 46), Alcantara, Panin (Vitinha 65) - Dani (Leao 65) - Mara (Dubarbier 46), Peralta (Trică 46), Culio (Traore 65), Deac (E. Dică 65) - Ruiz (Y. Kone 46).

În precedentele trei meciuri de verificare disputate în Austria, CFR Cluj a înregistrat două rezultate de egalitate, 1-1 cu Swindon Town şi 0-0 cu Slovan Liberec, şi o victorie, 2-0 cu Iraklis Salonic.