Amical: FC Braşov - Unirea Târlungeni, scor 6-0

FC Braşov s-a impus, miercuri, cu scorul de 6-0, în faţa formaţiei din Liga a III-a Unirea Târlungeni, într-un meci de pregătire disputat pe arena ICIM.

Golurile au fost marcate de Nae Constantin, Robert Ilyeş (2), Mihai Roman (2) şi Atilla Hadnagy.

Partida s-a desfăşurat pe durata a 105 minute, prima repriză fiind de 60 de minute, iar a doua de 45 de minute.

Viorel Moldovan i-a menajat în acest meci pe Dănuţ Coman, Cristescu, Zaharia şi Sburlea. Acesta a folosit pentru fiecare repriză câte o formulă de echipă diferită:

Repriza I: Kajcsa - Oroş, Bogdan Niculae, Nuno Diogo, Cristi Ionescu - Bălţoi (Chipciu 35), Nene, Măldărăşanu, Senin - Piţurcă, Dedu.

Repriza a II-a: Mincă - I. Voicu, Abrudan, Nae Constantin, Ezequias - Roman, Grigore, Ilyeş, C. Munteanu - Hadnagy, Piţurcă (Mateiu 100).