VIDEO | Liga Campionilor. Andone, schimbat la pauză pe 'Bernabeu'! Galatasaray, umilită la Madrid

Runda a patra din grupele Ligii Campionilor s-a încheiat miercuri! Galatasaray și Florin Andone au fost umiliți pe ‘Santiago Bernabeu’ de către Real Madrid, scor 6-0. Bayern Munchen, Juventus Torino și PSG s-au calificat deja în optimile de finală ale competiției.

UPDATE 00:00 Iată rezultatele serii în Liga Campionilor:

Grupa A

Paris Saint-Germain – FC Bruges 1-0

A marcat: Icardi ‘22

Real Madrid – Galatasaray 6-0

Au marcat: Rodrygo ‘4, ‘7, ‘90+3, Ramos ’14 (penalty), Benzema ’45, ‘81

Florin Andone a jucat doar în primele 45 de minute.

Au marcat: Pasalic ’49 / Sterling ‘7

În minutul 43, Manchester City a ratat un penalti prin Gabriel Jsus.

În minutul 81, de la englezi a fost eliminat portarul Claudio Bravo.

Dinamo Zagreb – Şahtior Doneţk 3-3

Au marcat: Petkovic ’25, Ivanusec ’83, Ademi ‘89 / Patrick ’13, J. Moraes ‘90+3, Tete ‘90+8

În minutul 74, de la Dinamo Zagreb a fost eliminat Moro, iar în minutul 79 a fost eliminat Marlos de la Şahtior.

Grupa D

Lokomotiv Moscova – Juventus 1-2

Au marcat: Miranciuk ’12 / Ramsey ‘4, Costa ‘90+3

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-1

Au marcat: Thomas ’41 (autogol), Volland ’55 / Morata ‘90+4

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Primele meciuri ale serii sunt Bayern Munchen – Olympiakos Pireu și Lokomotiv Moscova – Juventus Torino, de la ora 19:55.

Deși are câteva absențe notabile, Real Madrid e favorită certă să o învingă pe Galatasaray în această seară, de la ora 22:00.

Florin Andone n-a mai înscris de patru meciuri, dar mizează pe experiența acumulată în Spania, în confruntările cu Real Madrid.

Trebuie să o respecţi pe Real Madrid, pentru că oricine ajunge aici este de clasă mondială. Se pare că după plecarea lui Cristiano (Ronaldo) au pierdut din forţa ofensivă, dar continuă să marcheze şi să câştige, deoarece au atacanţi buni.

E dificil să ştii cum să câştigi contra acestei echipe, Realul nu încetează să mai fie Real, una dintre cele mai bune formaţii din lume. Rămâne la un adversar de temut şi de respectat şi trebuie să jucăm acest meci ca şi cum ar fi ultimul din Liga Campionilor.

Vom juca pe unul dintre cele mai dificile stadioane din lume. Trebuie să ieşim pe teren optimişti, deoarece dacă vom intra cu gândul să facem un egal vom pierde. Avem încredere că putem scoate un rezultat bun. Trebuie să dăm maximum din primul până în ultimul minut, a spus atacantul român.

Intră pe realitateasportiva.net ca să vezi echipele de start pentru primele meciuri ale serii.