Roland Garros 2015. Surpriză neplăcută: Simona Halep, eliminată de Lucici-Baroni (5-7, 1-6)

Roland Garros 2015. Simona Halep a pierdut în turul 2 de la Roland Garros în meciul cu Mirjana Lucici-Baroni, 5-7, 1-6. Croata a mai eliminat-o pe jucătoarea noastră în turul 3 de la US Open, în 2014.

Roland Garros 2015. UPDATE: Lucici-Baroni a câștigat cu un ultim game un meci excepțional. 7-5, 6-1 pentru Lucici-Baroni, la sfârșitul unei partide dominate clar de jucătoarea croată.

UPDATE: Halep a reușit să câștige primul game în setul al doilea. Ar putea fi prea târziu totuși.

UPDATE: Jucătoarea croată a mai câștigat un break și un serviciu se apropie de victorie. Conduce cu 5-0, un scor neverosimil.

UPDATE: Lucici-Baroni conduce ostilitățile și în setul al doilea. Joacă foarte bine și conduce cu 3-0, după câștigarea unui break și a două servicii.

UPDATE: Jucătoarea croată a câștigat, meritat, primul set cu 7-5.

UPDATE: Un nou game câștigat clar de Lucici-Baroni, care conduce acum cu 6-5.

UPDATE: Halep a restabilit egalitatea - 5-5

UPDATE: Simona revine cu un break foarte bun, la zero. 4-5 în primul set, foarte echilibrat.

UPDATE: Lucici-Baroni a câștigat un nou break și este aproape de câștigarea setului. Jucătoarea croată a returnat excelent serviciile lui Halep și a lăsat-o pe Simona fără replică.

UPDATE: Un game câștigat la zero de jucătoarea croată o aduce iarăși în avantaj.

UPDATE: Simona Halep pare mai relaxată. Și-a câștigat serviciul și a restabilit egalitatea - 3-3.

UPDATE: Simona Halep a câștigat la rândul ei un break, pe fondul greșelilor adversarei, și a redus diferența la 2-3 la game-uri în primul set.

UPDATE: Jucătoarea croată a câștigat un break și o conduce pe Simona cu 3-1.

UPDATE: Început de meci echilibrat, fiecare jucătoare și-a câștigat serviciul. Lucici-Baroni conduce cu 2-1.

Roland Garros 2015. Partida este găzduită de Arena Suzanne Lenglen și nu va începe mai devreme de 15:30, scrie Gsp.ro.

Simona s-a calificat în turul 2 după ce a învins-o în primul tur pe rusoaica Evghenia Rodina, scor 7-5, 6-4. Baroni a trecut în 3 seturi de Lauren Davis, 6-3, 3-6, 6-3.

Întâlnire cu Dulgheru în turul 3?

Roland Garros 2015. În cazul în care se va impune în meciul de azi, Simona Halep ar putea da din nou peste Alexandra Dulgheru.

Acesta are însă o misiune foarte dificilă. Va juca în turul 2 cu Alize Cornet. Meciul este programat nu înainte de ora 14:00.