Simona Halep. Cum s-a pozat românca în timpul meciului surorilor Williams. I-a surprins pe toţi

<p>Simona Halep</p>

Serena Williams, revenită în competiţie după o pauză de 14 luni, a fost învinsă în două seturi, 6-3, 6-4, de sora sa mai mare, Venus Williams, într-o partidă din turul al treilea al turneului WTA de la Indian Wells (SUA), disputată luni. Galeria Foto.

Venus Williams (37 ani), ocupanta locului 8 mondial, care nu o mai învinsese pe sora sa din 2014, s-a impus după o oră şi 27 minute de joc, calificându-se în optimile de finală ale competiţiei californiene, unde o va avea ca adversară pe letona Anastasija Sevastova, cap de serie numărul 21, care a trecut cu 6-3, 6-3, de germanca Julia Goerges (nr.12).

Simona Halep a urmărit acest meci din tribune. "În seara asta sunt doar un fan al jocului și al surorilor Williams", a scris Simona Halep alături de un selfie făcut în tribune, din timpul meciului dintre Venus și Serena Williams.

Simona Halep este calificată în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells, acolo unde o întâlnește, marţi, pe Qiang Wang (55 WTA), de la ora 20.00.

Cum s-a pozat Simona Halep din tribune, în Galeria Foto.