Simona Halep a fost eliminată de la Stuttgart, după un rezultat umilitor cu Coco Vandeweghe

<p>Simona Halep&nbsp;</p>
Simona Halep

Simona Halep a fost eliminată de la Stuttgart, după un meci cu Vandeweghe (nr. 16 WTA), care a durat numai 1 oră şi 14 minute. Numărul 1 WTA era vizibil marcată de această contraperformanţă.

Halep - Vandeweghe 4-6, 1-6. Simona Halep a fost eliminată de la Stuttgart

Halep - Vandeweghe 4-6, 1-4. Simona Halep nu se regăseşte în setul doi.

Halep - Vandeweghe 4-6, 0-3

Halep - Vandeweghe 4-6, 0-2. BREAK, Vandeweghe

Halep - Vandeweghe 4-6. Simona pierde primul set. Simona a comis o nouă dublă greșeală şi a cedat în primul set

Halep - Vandeweghe 4-5. Americanca şi-a făcut din nou serviciul şi e la un singur game de câştigarea primului set

Halep - Vandeweghe 3-3

Halep - Vandeweghe 2-3

Halep - Vandeweghe 2-2

Halep - Vandeweghe 0-1. Americanca a reuşit doi aşi în primul game

UPDATE 14.40: A început meciul. Coco Vandeweghe serveşte prima

UPDATE 14:30: Cele două jucătoare au intrat pe teren

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Stuttgart, semnând o nouă revenire importantă în sezonul 2018, 4-6, 6-2, 6-3 în faţa Magdalenei Rybarikova (18 WTA).

Coco Vandeweghe a învins-o în optimi pe Laura Siegemund, deţinătoarea titlului. Vandeweghe, beneficiara unui wild card, ca de altfel şi Siegemund, a avut nevoie de 2 ore şi 28 de minute pentru a trece de germancă, numărul 100 mondial.