RUDAR - FCSB 0-2, în preliminariile Europa League. Roş-albaştrii au defilat în Slovenia

FCSB, vicecampioana României, a făcut un pas mare spre al treilea tur preliminar al Europa League, după ce a învins formaţia slovenă NK Rudar Velenje cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara, pe stadionul Ob Jezeru din Velenje, în prima manşă a turului al doilea preliminar.

Min. 90 FINAL. Rudar - FCSB 0-2

Min. 74 - GOL FCSB. Teixeira a marcat după o centrare foarte bună a lui Romario Benzar. Rudar - FCSB 0-2

Min. 52 - Vine primul şut pe spaţiul porţii lui Rudar, după golul marcat de Man. Momcilovic a executat o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar mingea nu a fost suficient de bine plasată

Min. 46 -  a început repriza secundă

Min. 45 PAUZĂ: 0-1. FCSB conduce după prima repriză, dar, în general, roş-albaştrii au dezamăgit

Min. 34 - Bălgrădean a prins fără probleme lovitura de cap a lui Bolha

Min. 24 - pericol pentru FCSB: Radic nu a reuşit să ajungă la o centrare de pe partea dreaptă

Min. 11 - Bălgrădean a prins fără probleme şutul lui Bolha

Min. 5 - GOL FCSB. Gol Man, cu capul, după centrarea perfectă a lui Junior Morais

UPDATE: Min. 1 - a început meciul

Învingătoarea acestei duble va întâlni câștigătoarea dintre Hajduk Split și Slavia Sofia.

ECHIPELE DE START în meciul dintre FCSB şi Rudar Velenje:

FCSB (4-2-3-1): Bălgrădean - Benzar, Planic, Momcilovic, Morais - Pintilii, Qaka - Man, Moruțan, Teixeira - Gnohere

Rezerve: A. Vlad - Bălaşa, Filip, F. Coman, F. Tănase, Jakolis, Ov. Popescu

Rudar (4-1-4-1): Pridigar - Pusaver, Tomasevic, Vasiljevic, Pisek - Muic - Parfitt-Williams, Trifkovic, Bolha, Tucic - Radic

Rezerve: Malnar - Kasnik, Vodeb, Kamara, Coralic, Santek, Simunac

Antrenor: Marijan Pusnik