ROMÂNIA-ANGOLA, CM HANDBAL. Sărbătorim VICTORIA! Cristina Neagu a închis scorul

ROMÂNIA-ANGOLA LIVE, CM HANDBAL. Naţionala feminină de handbal a României a învins Angola cu scorul de 27-24, în penultimul său meci în grupa A a Campionatului Mondial de Handbal.

ROMÂNIA-ANGOLA LIVE, CM HANDBAL. Final de partidă! România se impune cu 27-24. Cristina Neagu marchează ultimul gol al meciului.

Pauză: România - Angola 14-14. România restabilește egalitatea, după ce a fost condusă în prima repriză!

UPDATE ORA 19.15: meciul este condus de angoleze cu scorul de 5-7.

UPDATE, ORA 18.45: Naționala României este deja calificată în optimile Campionatului Mondial din Germania. Angola a învins România la Jocurile Olimpice din 2016, scor 23-19. Angola nu are niciun punct în grupă.

Cele doua reprezentative s-au întâlnit o singură dată până acum, la Jocurile Olimpice din 2016, atunci naţionala Angolei s-a impus cu 23-19.

România va încheia grupa vineri, când de la ora 19.00 va întâlni reprezentativa Franţei.