VIDEO | Dinamo învinge Astra Giurgiu și păstrează șanse la play-off-ul Ligii 1

Dinamo învinge Astra Giurgiu cu 2-0, în Ștefan cel Mare, în etapa a 23-a din Liga 1. \"Câinii roșii\" sunt la patru puncte de ultimul loc care asigură prezența în play-off.

UPDATE 21:58 Victorie pentru Dinamo! 2-0 cu Astra Giurgiu! \"Câinii roșii\" au urcat pe locul 8 în clasament.

UPDATE 21:36 Dinamo a înscris de două ori, prin Perovic (65\") și Ricardo Grigore (73\"). Mai sunt 10 minute de joc în Ștefan cel Mare.

Golurile pot fi văzute pe realitateasportiva.net!

UPDATE 20:50 La pauză, scorul este egal, 0-0. Dinamo a fost echipa mai insistentă. Mihai Popescu a avut o ocazie mare de gol în minutul 7. În minutul 37, Perovic a înscris pentru gazde, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dinamo speră să lase anul 2019 în urmă și să întrerupă seria de trei înfrângeri în campionat. ‘Câinii roșii’ mai au șanse minime să prindă play-off-ul.

Fundașii de bandă Kristian Kostrna și Lukas Skovajsa debutează pentru Dinamo.

De cealaltă parte, Astra este la un punct în spatele liderului CFR Cluj. Ghinion mare pentru echipa din Giurgiu, care l-a pierdut azi pe Constantin Budescu.

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic.

Rezerve: Straton, Bejan, Kilyen, Sin, Lazăr, R. Moldoveanu, D. Popa.

Antrenor: Dusan Uhrin.

Astra: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – David Bruno, Simion, Crepulja, V. Gheorghe – Fatai, Alibec.

Rezerve: Kitanov, Begue, Stahl, Enache, Dandea, Biceanu, Trusescu.

Antrenor: Bogdan Andone.

Arbitri: Ovidiu Hațegan / Octavian Șovre / Sebastian Gheorghe.

Meciul Dinamo - Astra este LIVE VIDEO BLOG de la ora 20:00 pe realitateasportiva.net.