Liga I, etapa 32 - Rapid-Dinamo 1-2

Fotbal intern

Catalogat doar meci al orgoliilor, derby-ul dintre Rapid şi Dinamo a fost însă la înălţime. Giuleştenii au fost executaţi de fostul rapidist Florin Bratu, care a marcat de două ori în Rapid - Dinamo 1-2.

Cu prezenţa în Europa asigurată, Rapid şi Dinamo au făcut spectacol în Giuleşti. Prima ocazie a fost irosită la poarta lui Dani Coman de Miranda. Despotovici a confirmat şi el că poate pune probleme oricărei defensive, dar rapidiştii au fost liniştiţi de fostul om din Giuleşti, Florin Bratu. Atacantul dinamovist a deschis scorul în minutul 14, iar cu trei minute înainte de pauză, Dani Coman a scos din nou mingea din poartă după o execuţie simplă a aceluiaşi Bratu.

Lobonţ n-a fost nici el norocos în poarta unde Coman a primit două goluri de la Bratu şi a fost învins de Boya în minutul 51 şi Paştele părea mai fericit în Giuleşti. Până la final însă, Copos şi Taher nu au putut privi decât bara lui Marius Constantin din prelungiri iar tabela a rămas la 2-1 pentru Dinamo.