Liga Campionilor: Messi, omul meciului în partida disputată împotriva lui Celtic Glasgow

FC Barcelona a învins echipa Celtic Glasgow, scor 7-0, într-un meci contând pentru prima etapă a grupei C a Ligii Campionilor, în care Lionel Messi a marcat de trei ori. Partida a fost arbitrată de o brigadă din România, cu Ovidiu Haţegan la centru.

Pentru FC Barcelona au marcat Messi de trei ori, în minutele 3, 27 şi 60, Neymar '50, Iniesta '59 şi de două ori Suarez '75 şi '88.

Ovidiu Haţegan a acordat un penalti pentru Celtic la acest meci, ratat însă de Dembele, în minutul 24.

Haţegan a fost ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe şi de adiţionalii Radu Petrescu şi Sebatian Colţescu, iar Radu Ghinguleac a fost rezervă.