Florin Andone a marcat în poarta lui Real Madrid, dar, la final, a suferit o umilinţă

Atacantul român Florin Andone a dat un gol și o pasă de gol pentru Deportivo La Coruna, miercuri seara, în meciul în care Real Madrid s-a impus cu scorul de 6-2 pe ''El Riazor'', în etapa a 34-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Andone a înscris pentru Depor în minutul 34 și a centrat la golul lui Joselu (83). Real Madrid a început în forță, marcând în secunde a 53-a prin Alvaro Morata, după care echipa lui Zinedine Zidane, cu Isco în mare formă, a făcut spectacol, punctând prin James Rodriguez (14, 67), Lucas Vazquez (43), Isco (77) și Casemiro (87).

Florin Andone, care a jucat tot meciul la galicieni, a ajuns la 9 goluri marcate în 33 de partide, conform Agerpres.

În alt meci, FC Barcelona a surclasat ''lanterna roșie'' Osasuna (virtual retrogradată) cu scorul de 7-1, cu patru goluri marcate în decurs de 11 minute (57-67). Pentru catalani au înscris Lionel Messi (12, 61), André Gomes (31, 57), Paco Alcacer (64, 86), Javier Mascherano (67 — penalty), respectiv Roberto Torres (48).