EXCLUSIV | Iosif Rotariu, verdict categoric: ”Craiova se va bate la titlu!”

Legendarul Iosif Rotariu (58 ani) a oferit prima reacție după Craiova – Viitorul.

Meciul din Bănie s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Papp a deschis scorul în prima repriză, iar Artean a marcat golul dobrogenilor în a doua jumătate a meciului.

Imediat după fluierul final, Iosif Rotariu a vorbit, în exclusivitate, despre partida de pe ”Ion Oblemenco”. Fostul mare internațional este convins că lupta la titlu din acest sezon se va da în trei: Craiova, FCSB și CFR Cluj.

”În primu rând, a fost un meci foarte echilibrat. Cred că au fost două reprize distincte. În prima, Craiova a avut o posesie mai bună și au dominat jocul. Nu au avut multe ocazii.

În repriza a doua, Viitorul, după ce au reușit golul, a continuat jocul cu posesie, au verticalizat, și-au creat ocazii. Dar, una peste alta, a fost un joc bun, cu ritm bun pentru campionatul României.”