Cupa Ligii. Gică Hagi, DEMOLAT. A îngheţat de frică. A văzut că a ajuns inconştient la spital

Victor Râmniceanu, portarul Viitorului, clubul lui Gică Hagi, a fost lovit cu cotul în plină figură de Bocşan, fundaşul central al Timişoarei, în meciul de Cupa Ligii dintre Viitorul şi ACS Poli Timişoara. Bănăţenii s-au impus cu 2-1 şi s-au calificat în sferturi.

La faza din minutul 28, la scorul de 1-1, Râmniceanu, a primit o lovitură dură cu cotul în faţă, din partea lui Bocşan, iar portarul oaspeţilor a avut nevoie de intervenţia medicilor. Meciul a fost întrerupt timp de minute bune, iar o ambulanţă a fost trimisă pe teren pentru a evita o tragedie, conform proport.ro.

În cele din urmă, Râmniceanu nu a mai putut continua partida, a fost înlocuit cu Tordai şi a fost transportat în cele din urmă la spital, după ce a suferit o contuzie serioasă.