Ce s-a întâmplat cu meciul Halep - Keys de la Wuhan

<p>Simona Halep</p>

Jucătoarea cehă Barbora Strycova, locul 21 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 1-6, 6-4, 7-5, pe sportiva sârbă Jelena Jankovici, locul 39 WTA, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Wuhan Open, conform news.ro. Meciul Simona Halep - Madison Keys a fost amânat după întâlnirea Karolina Pliskova - Dominika Cibulkova, din optimi, care nu s-a disputat miercuri.

Strycova s-a impus în două ore şi 20 de minute. Atât partida aceasta, cât şi Pliskova - Cibulkova ar fi trebuit să se joace miercuri, dar au fost amânate din cauza vremii nefavorabile.

Astfel, meciul Simona Halep - Madison Keys, programat al doilea al zilei de joi, de la ora 09.00, va avea loc după partida dintre cele două sportive din Cehia, care urmează acum pe arena centrală de la Wuhan.

PROMOTIE IMPORTANTA LA eMAG! TOATE OFERTELE CU REDUCERI POT FI CONSULTATE AICI!