EURO 2016. ROMÂNIA-FRANŢA. Andreea Esca, poză inedită înainte de meci: #hairomania

Andreea Esca, pe Facebook: "Am murit de frică"

EURO 2016. Înainte de meciul ROMÂNIA - FRANŢA, care deschide EURO 2016, Andreea Esca a postat pe o reţea de socializare o fotografie inedită.

EURO 2016. Vedeta Ştirilor ProTV a vrut să arate că este "pregătită" pentru meciul ROMÂNIA - FRANŢA de diseară, de la EURO 2016.

Mai exact, Andreea Esca a încălţat o pereche de pantofi speciali: în culorile drapelului.

#hairomania - a scris ea în dreptul pozei care a adunat aproape 1.000 de Like-uri în mai puţin de o oră.

EURO 2016. Şi Pavel Bartoş şi Smiley sunt alături de naţională la meciul ROMÂNIA - FRANŢA. Cei doi prezentatori s-au pozat alături de Anghel Iordănescu, cu doar câteva ore înainte de debutul EURO 2016.

EURO 2016. LIVE Romania-Franţa VIDEO. Anghel Iordănescu, veste proastă înainte de meci

EURO 2016 debutează vineri, 10 iunie, de la ora 22:00, cu partida ROMÂNIA - FRANŢA. Până acum, Franţa şi România s-au întâlnit de 15 ori, iar palmaresul este favorabil naţionalei antrenate de Didier Deschamps. Franţa are 7 victorii, a pierdut 3 meciuri, iar celelalte 5 dispute s-au terminat la egalitate.

Ultimele întâlniri directe între ROMÂNIA şi FRANŢA au avut loc în toamna lui 2010 şi 2011. Pe 9 octombrie 2010, pe Stade de France, acelaşi stadion pe care se joacă şi vineri seara, la EURO 2016, a fost nevoie de intervenţia arbitrilor, care au validat un gol din ofsaid marcat de Remy, pentru ca Franţa să deschidă scorul în minutul 83.

Săpunaru a lovit bara pentru România, dar scorul final a fost stabilit de Gourcuff în al treilea minut de prelungiri: 2-0. În returul de la Bucureşti, pe 6 septembrie 2011, ocazie cu care s-a inaugurat Arena Naţională, România a remizat cu Franţa, scor 0-0.