Sporuri uriașe pe motiv că există cel puțin o femeie în instituție. Compania de stat unde toți primesc spor de gen și diversitate
În timp ce românii sunt puși să strângă cureaua, ies la iveală noi detalii despre modul în care se adaugă sporurile la anumiți bugetari. Angajații unei companii de stat din subordinea Ministerului Energiei și-au acordat sporuri de 10% din salariul de bază, doar pentru că în instituție este angajată cel puțin o femeie într-o funcție de conducere.
Compania de stat cu sporuri pentru că e angajată cel puțin o femeie
Se numesc sporuri de gen și diversitate, iar pe lângă acestea angajații au beneficiat și de cursuri de formare profesională pe banii statului.
Recent, conducerea companiei a fost schimbată, iar Bogdan Stănescu a fost revocat din funcție după un control al Curții de Conturi.
Motivul schimbării a fost o donație de măști făcută în pandemie, fără acte legale.
Mai multe articole despre:
sporuri uriase
spor de gen
spor de diversitate
companie de stat
sporuri la stat