România - Malta. Victorie chinuită în meciul 700 al naționalei noastre

In urma cu trei zile, Romania a pierdut cu Spania, tot pe teren propriu, scor 1-2. In imagine, momentul in care Sergio Ramos inscrie din penalty. Foto: Cristian Otopeanu

România a câștigat la limită meciul de pe teren propriu cu Malta, din Grupa F a preliminariilor EURO 2020, scor 1-0.

Unicul gol al partidei România - Malta a fost marcat de George Pușcaș, în minutul 46.

Naționala României a jucat meciul cu numărul 700 din istorie.

ECHIPELE DE START

România: Tătărușanu - Chipciu, Rus, Chiricheș, Fl. Ștefan - Cicâldău, R. Marin, Bordeianu, Ianis Hagi - Andone, Pușcaș

Antrenor: Cosmin Contra

Cosmin Contra a făcut 7 schimbări față de echipa din meciul cu Spania. Cele mai mari surprize sunt introducerea din primul minut a fundașului central Adrian Rus, înlocuirea lui Toșca cu Florin Ștefan și trimiterea din primul minut a închizătorului campioanei CFR Cluj, Mihai Bordeianu, a scris gsp.

Malta: Bonello - Corbalan, Borgm Agius, Z. Muscat, J. Mbong - Effiong, R. Muscat, Gambin - Grech, Nwoko
Rezerve: Hogg, Haber, Micallef, Apap, Fenech, J. Farrugia, Vella, Xuereb, N. Muscat, Zerafa, Pisani, Caruana

Antrenor: Ray Farrugia

În urmă cu trei zile, România a pierdut meciul de pe teren propriu cu Spania, scor 1-2.