Cristiano Ronaldo, așa cum nu l-ați mai văzut. A plâns în hohote

<p>Cristiano Ronaldo</p>

Cristiano Ronaldo (33 de ani) a avut parte de un moment îngrozitor la meciul cu Valencia, primul în Liga Campionilor în tricoul lui Juventus.

Cristiano Ronaldo l-a lovit pe Murillo, fără ca adversarul său să aibă mingea, în minutul 29 al meciului de pe Mestalla. Ronaldo s-a îndepărtat imediat de locul faptei, însă, după o discuție cu adiționalul, "centralul" Felix Brych a decis să-l trimită la cabine pe Cristiano Ronaldo.

Decizia l-a surprins pe superstarul portughez, care a ieșit de pe teren în lacrimi, vizibil afectat de decizie.

Cel mai probabil Cristiano Ronaldo va primi cel puțin două etape de suspendare, așa că va rata duelul cu Manchester United de pe Old Trafford, care este pe 23 octombrie.

Juventus Torino a învins-o pe Valencia cu 2-0, în deplasare, într-un meci din prima etapă a grupei H a Ligii Campionilor, în care Cristiano Ronaldo a fost eliminat în prima repriză şi a părăsit terenul plângând. Golurile au fost marcate de Pjanic, în minutele 45 şi 51, ultimul din penalty.