Unirea Urziceni-Plymouth Argyle 1-2, într-un meci amical disputat în Scoţia

Campioana României, Unirea Urziceni, a pierdut, miercuri seară, scor 1-2, în faţa lui Plymouth Argyle, din liga secundă engleză, în ultima partidă de pregătire din cadrul turneului de pregătire din Scoţia.
COMENTARII
Golul Unirii Urziceni a fost marcat de Rusescu, în minutul 34.

Dan Petrescu a introdus următorul 11: Arlauskis - Maftei, Galamaz, Fernandes, Bordeanu - Apostol, Ricardo, Brandan - Onofraş, Bilaşco, Rusescu. În partea secundă au mai jucat: Tudor - Nicu, Paraschiv, Dănălache, McAlister.

Jim McAlister, mijlocaş stânga, de la Greenock Morton, liga secundă din Scoţia, a fost testat de antrenorul Dan Petrescu după ce jucătorul l-a impresionat în amicalul disputat luni. O decizie în privinta lui încă nu s-a luat.

În minutul 70, portarul Arlauskis a suferit o comoţie după un duel în careu cu un atacant advers, meciul fiind înterupt minute bune. Portarul a fost transportat de urgenţă la un spital pentru investigaţii suplimentare şi, din câte se pare, este bine.

Acesta a fost ultimul meci amical din cantonamentul din Scoţia al echipei ialomiţene.