Un meteorit s-a dezintegrat deasupra Africii de Sud. VEZI VIDEO

Un meteorit s-a dezintegrat deasupra Africii de Sud. VEZI VIDEO
Mai mulţi rezidenţi din Johannesburg şi Pretoria susţin că au observat un meteorit, pe cerul Africii de Sud, în noaptea zile de 21 noiembrie.
Meteoritul a ars în atmosferă deasupra oraşului Guateng, în jurul orei 23, în direcţia Pretoriei. \"Am văzut o sferă uriaşă de foc verde. A apărut din senin\", a declarat un locuitor din Guateng.
\"A fost o lumină puternică următă de o explozie atât de intensă încăt cerul s-a luminat ca în timpul zilei\", a explicat un alt martor al incidentului.
Astronomii şi oamenii de ştiinţă încearcă în continuare să descopere unde a aterizat meteoritul. Ronnie Mckenzie, colecţionar de meteoriţi, a spus că asemenea evenimente sunt foarte rare, având loc de 2-3 ori pe an.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























