Un boxer de 22 de ani s-a spânzurat cu o curea
Cristian Moreno Alonso suferea de o depresie profundă din 2007, când la Jocurile Panamericane a pierdut din primul tur.
Pugilistul Cristian Moreno Alonso, în vârstă de 22 de ani, s-a sinucis, el suferind de o depresie profundă provocată de de eşecul suferit la Jocurile Panamericane din 2007, informează vineri cotidianul Marca.
Conform raportului poliţiei, sportivul s-a spânzurat cu propria curea. Familia acestuia a dezvăluit că pugilistul suferea de o depresie profundă încă din 2007, când la Jocurile Panamericane a pierdut din primul tur, în faţa mexicanului Francisco Vargas, scor 10-11.
Antrenorul care l-a descoperit pe Cristian Moreno Alonso a povestit la rândul său că acesta nu a primit ajutorul de care avea nevoie pentru a trece de această depresie.
Cristian Moreno Alonso a fost de trei ori campion naţional, iar în 2007 a fost singurul reprezentant pentru Chile la Jocurile Panamericane.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

