"Thriller"-ul lui Michael Jackson ajunge musical

"Thriller"-ul lui Michael Jackson ajunge musical
La 27 de ani de la apariţia sa pe piaţa muzicală, albumul cu cele mai mari vânzări din istorie va ajunge pe scena teatrului. Producătorii au decis să transforme în musical povestea faimosului videoclip Thriller, în care Jackson devine, dintr-un banal îndrăgostit, vârcolac. Filmuleţul care parodiază peliculele horror, responsabil pentru celebritatea uriaşă a lui Michael, va genera un musical supervizat în amănunt de megastar. "Jackson se va implica în fiecare aspect al procesului de creaţie", îi asigură pe fanii artistului oficialii de la Nederland Organization, deţinătorii drepturilor. Noua producţie va include atât piese de pe Thriller, cât şi melodii de pe albumul lui Michael din 1979, Off the Wall.
Videoclipul Thriller are şansa de a face din nou istorie, la aproape trei decenii de la lansare. În momentul premierei sale de la MTV, în 1983, a făcut ravagii nu numai prin imaginile neobişnuite, ci şi prin detaliile legate de realizarea sa.
Citeşte mai mult în Gândul
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























