Emil Boc, candidatul de rezervă al democrat-liberalilor pentru Cotroceni
Emil Boc este candidatul de rezervă al Partidului Democrat Liberal la alegerile prezidenţiale din toamnă. Declaraţia a fost făcută de deputatul democrat-liberal, Sulfina Barbu, în cadrul unei ediţii speciale la Realitatea TV.
Emil Boc se află pe lista candidaţilor de rezervă ai PD-L la alegerile prezidenţiale din toamnă
Dacă Traian Băsescu decide să nu mai candideze la preşedinţie, Emil Boc este prima opţiune pentru Cotroceni, dar există şi alte variante despre care veţi afla la momentul oportun, a spus Sulfina Barbu.
Declaraţia deputatului democrat-liberal vine ca urmare a anunţului făcut de Traian Băsescu într-un interviu la Radio România Actualităţi cum că analizează "în mod deosebit" posibilitatea de a nu mai candida pentru un nou mandat de şef al statului.
Nu este prima dată când Traian Băsescu vorbeşte despre posibilitatea de a nu mai candida la alegerile prezidenţiale din toamnă. Băsescu a afirmat în repetate rânduri că va lua o decizie privind o nouă candidatură la prezidenţiale în funcţie de evoluţia economiei.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3477 RON 






Diaspora strange ajutoare pentru sinistrati
Atac dur al ministrului de Interne la adresa...
Mircea Toader spune că oamenii morţi în ger...
Jurnal Realitatea Tv Cluj 13.02.2012 ora 18.10
Trafic ingreunat pe DN1 din cauza zapezii
Un bătrân invalid a fost scos din casă după...








Feedback

