Advertising
Advertising
Cutremurul din Mexic face cel puțin șase victime în plină criză de SARS-CoV-2

cutrmur mexic
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 iun. 2020, 10:07
Mexicul, deja afectat de criza sanitară provocată de virusul corona, a fost zguduit marţi de un cutremur violent care a provocat moartea a cel puţin şase persoane, a scos din case sute de persoane şi a declanşat o alertă de tsunami din Peru și până în Hawaii, conform AFP. Episodul seismic, având magnitudinea de 7,5 pe scara Richter, potrivit autorităților din Mexic, a avut loc la sfârşitul dimineţii, iar epicentrul său a fost localizat în statul Oaxaca ( din sudul țării), unde au fost înregistrate şi cele şase decese, potrivit autorităţilor locale.
Citește și
- 20:28Putin: Rusia va răspunde atacurilor și își va proteja securitatea națională
- 18:54Momentul în care un roi de 50 de drone este spulberat cu o armă laser - VIDEO
- 17:38Kievul a atacat două rafinării de petrol din Rusia, în Krasnodar și Iaroslavl. Mesajul lui Zelenski VIDEO
- 16:58Tragedie în Arabia Saudită: 14 morți după prăbușirea unui elicopter al companiei Aramco, la vest de Strâmtoarea Ormuz
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























