Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Suporteri români, împiedicaţi să ajungă la meciul cu Ungaria

Un grup de 33 de suporteri ai naţionalei României, care intenţionau să meargă pe stadion la amicalul de miercuri seară cu Ungaria, au fost blocaţi în Arad, din cauză că Jandarmeria le-a sugerat firmelor de transport să nu le pună autocare la dispoziţie, pentru a-i duce la Budapesta.

Foto: dailymail.co.uk
Foto: dailymail.co.uk

Mai mulţi suporteri ai naţionalei, care intenţionau să ajungă la meciul amical cu Ungaria, au fost blocaţi în Arad din drumul lor către Budapesta.

Conform Pro Sport, aceştia, în număr de 33, au ajuns cu trenul în oraşul de pe malul Mureşului, de unde urmau să îşi continue călătoria cu au autocar, însă s-au trezit că firma de transport nu le mai pune vehiculul la dispoziţie. "Reprezentanţii firmei de transport ne-au spus că i-au sunat cei de la Jandarmeria Română şi le-au sugerat să nu ne mai dea autocarul. Noi avem factură pentru cei 21.000 de lei pe care i-am plătit pentru acest autocar şi bilete cumpărate pentru partida de diseară, dar ei au spus că dacă mergem la meci nu ne mai dau autocarul şi ne vor da banii înapoi pe transport", a declarat unul dintre suporteri, pentru ziarul citat.

Situaţia a fost confirmată de Vlad Popescu, liderul Peluzei Nord Timişoara, care a adăugat că în cele din urmă au aranjat să treacă graniţa cu alt mijloc de transport.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro