Advertising
Advertising
Sonda Beagle 2, regăsită intactă pe Marte, la 11 ani de la dispariţie

Sonda Beagle 2, regăsită intactă pe Marte, la 11 ani de la dispariţie
Scris de Realitatea.NET Publicat: 17 ian. 2015, 13:50
Agenţia spaţială britanică a rezolvat, vineri, misterul privind dispariţia, în urmă cu 11 ani, a modulului marţian Beagle 2, anunţând că sonda transportată de satelitul ştiinţific Mars Express a ajuns pe suprafaţa planetei roşii în ziua de Crăciun din 2003, scrie Mediafax.
Citește și
- 18:15Ce trebuie să știi înainte de a schimba display-ul telefonului: OLED, LCD și de ce nu toate ecranele sunt la fel
- 11:19Materia care schimbă modul de învățare în liceu: ce este „Ora de GIS” și cum transformă harta în laborator de învățare
- 07:51Imagini virale din China: un robot umanoid, surprins la cerșit pe stradă VIDEO
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























