Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Şi-a dat în judecată fostul soţ pentru că nu îşi găseşte alt partener

O femeie divorţată şi-a dat în judecată fostul soţ cerând compensaţii pentru căsătoria eşuată, sub pretextul că, fiind divorţată, îi va fi greu să se mai recăsătorească.

Foto: www.chinasmack.com
Foto: www.chinasmack.com
Judecătorii din Nanchang, estul Chinei, au acceptat cererea soţului Zhing Zhang de a divorţa din cauza comportamentului soţiei.

Acum Wan Feng îi cere acestuia 12.000 euro despăgubiri precum şi jumătate din valoarea casei lor, pentru că femeile divorţate întâmpină dificultăţi în a-şi găsi un alt bărbat.

"I-am oferit onoarea ca el să fie prima mea dragoste, primul meu soţ, iar acum îmi va fi mai greu să îmi găsesc un alt bărbat pentru că am pierdut din valoare."

"Mă simt ca un obiect care a fost returnat la magazin," le-a spus Wan judecătorilor.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro