Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Radu Voina: Fetele au jucat lamentabil, probabil se gândeau la ce au pus în bagaje

Selecţionerul naţionalei de handbal a României, Radu Voina, a declarat, joi, pentru NewsIn, că eşecul cu Germania a fost cauzat de jocul slab al elevelor sale, care se gândeau mai degrabă la întoarcerea acasă decât la partida pentru locurile 7-8 de la CM din China.

Radu Voina
Radu Voina

"Nu Germania ne-a redus la tăcere, ci fetele au jucat lamentabil, probabil că se gândeau la ce au pus în bagaje, la faptul că ne întoarcem acasă. Meciul de astăzi mi-a lăsat un gust amar, am făcut greşeli cât pentru trei partide", a explicat Radu Voina.

Tehnicianul a sintetizat scurt turneul din China: "Până la acest meci eram trist, am fost învinşi, dar luptasem şi ne dorisem să câştigăm, dar cu Germania pe fete nu le-a interesat decât întoarcerea acasă. După un asemenea meci nu prea ai ce să zici, poţi doar să taci şi să accepţi tot ce se spune".

Voina a făcut şi o comparaţie cu precedentul turneu final la care a stat pe banca tehnică: "A fost altă evoluţie în Macedonia, acolo câştigasem o echipă. Poţi pierde frumos sau poţi fi penibil, cum am fost noi azi".

Selecţionata feminină de handbal a României a fost învinsă de naţionala Germaniei, scor 25-35, în meciul pentru locurile 7-8. Obiectivul naţionalei tricolore era clasarea în primele cinci locuri.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro