Advertising
Advertising
Un japonez s-a căsătorit cu un personaj de jocuri video
24 nov. 2009, 08:40
Actualizat: 25 nov. 2009, 10:01

Un japonez s-a căsătorit cu un personaj de jocuri video
Sursă: Boing Boing
Gamerul era atât de îndrăgostit de prietena sa virtuală Nene Anegasaki încât s-a hotărât să o ia de nevastă şi să plece în luna de miere în Guam.
După ce recent un japonez i-a mărturisit soţiei că are o prietenă virtuală, mai exact un personaj dintr-un joc Nintendo DS, un conaţional al acestuia a mers chiar mai departe. Niponul, care se numeşte SAL9000 în lumea virtuală, a cerut-o de nevastă pe Nene Anegasaki şi a plecat în luna de miere în Guam cu consola Nintendo DS.
Potrivit Boing Boing, pe exotica insulă, japonezul a făcut poze cu nevasta sa şi şi-a transmis aventurile pe un site de video sharing.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























