Anchetă uriaşă în fotbalul european! 200 de meciuri suspectate că au fost trucate de mafia pariurilor!

Anchetă uriaşă în fotbalul european! 200 de meciuri suspectate că au fost trucate de mafia pariurilor!
Anchetatorii germani au anunţat, vineri, că 200 de meciuri disputate în 9 ţări sunt suspecte că au fost trucate de mafia pariurilor, iar printre acestea se află trei întâlniri din Liga Campionilor şi 12 din Liga Europa.
Autorităţile au precizat că 32 de partide s-au disputat în Germania, dar niciuna în Bundesliga, însă patru din liga secundă, trei din a treia divizie, iar 23 de meciuri din ligile regionale şi nivelurile inferioare. Parchetul din Bochum a adăugat că sunt suspecte şi două meciuri în care s-au întâlnit echipe Under 19.
De asemenea, suspecte sunt şi partide din prima divizie din Croaţia, Slovenia, Ungaria, Belgia, Austria şi Turcia, care are cele mai multe cazuri, 29.
Anchetatorii au precizat că sumele câştigate de pariori se cifrează la milioane de euro.
Aproape 300 de poliţişti au fost implicaţi în ancheta care a dus la arestarea a 15 persoane în Germania şi două în Elveţia. Percheziţii s-au mai făcut, în acelaşi timp, şi în Marea Britanie şi Austria.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














