PNL îl susţine în continuare pe Klaus Johannis pentru postul de premier

PNL îl susţine în continuare pe Klaus Johannis pentru postul de premier
PNL îl susţine în continuare pe Klaus Johannis pentru postul de premier, a declarat Crin Antonescu în deschiderea întâlnirii cu Traian Băsescu de la Cotroceni.
Propunerea lui Klaus Johannis pentru funcţia de premier a fost susţinută la consultările de joi de la Cotroceni şi de UDMR şi grupul minorităţilor din Parlament.
Joi dimineaţă, Traian Băsescu a declarat la Realitatea FM că doreşte un guvern de dreapta PD-L-PNL , condus de un premier de la PD-L.
Imediat după declaraţia şefului statului, liderul PNL, Crin Antonescu, a respins posibilitatea unei înţelegeri politice între el şi Traian Băsescu sau între partidul său şi PD-L.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























