Dorin Goian: "Dacă se va continua pe linia asta, Steaua se va distruge!"

Dorin Goian: "Dacă se va continua pe linia asta, Steaua se va distruge!"
Dorin Goian, fostul fundaş al Stelei, nu vede cu ochi buni situaţia din Ghencea. "Conducerea Stelei e de vină pentru tot ce se întâmplă", susţine Goian, într-un interviu acordat "Prosport".
"Mă informez frecvent despre ce mai e pe acolo. Nu mă bucur deloc atunci când aud sau citesc astfel de lucruri, doar am jucat atâţia ani în Ghencea şi am avut performanţe, dar eu nu am ce să fac. Nu vreau să acuz pe nimeni personal şi nu vă aşteptaţi să dau nume. Cert e că cei din conducere sunt responsabilii principali pentru asta. Dacă se va continua pe linia asta, Steaua se va distruge. Să vă spun ceva: este anormal ca toţi jucătorii care au plecat în ultimii ani de acolo să o facă cu scandal. Uitaţi-vă în trecut şi vedeţi"
, a spus Goian, pentru "Prosport".
Recent, Goian, care susţine că mai are de primit din partea Stelei suma de 21.000 de euro, a fost avertizat de Becali să nu mai vorbească despre Steaua. La fel s-a întâmplat şi după transferul lui Neşu la Utrecht, după ce fundaşul a recunoscut şi el că mai are de primit bani din partea clubului din Ghencea.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 07:39 - Moment inedit în turneul din Spania: Papa Leon a intrat în cabina piloților și a salutat escorta aeriană - Video
- 07:18 - Bacalaureat: Elevii din partea minorităților naționale susțin proba de evaluare a competențelor în limba maternă
- 07:06 - Sărbătoare 10 iunie: Sfântul Timotei, cinstit de creștinătate. Cruce neagră în calendar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













