Marco Materazzi şi-a prelungit contractul cu Inter pentru încă 3 sezoane

Marco Materazzi şi-a prelungit contractul cu Inter pentru încă 3 sezoane
Fundaşul central al formaţiei Inter Milano, Marco Materazzi, şi-a prelungit contractul pe încă trei ani, iar jucătorul a spus că va fi "interist pe viaţă", a anunţat clubul italian, citat de AFP.
"Acum pot să spun că voi rămâne la Internazionale Milano, pentru că este totul trecut într-un contract. Voi fi 'interist' pe viaţă", a spus Materazzi, jucătorul care a rămas celebru pentru că Zinedine Zidane l-a lovit cu capul în piept în finala Campionatului Mondial din 2006 din Germania.
Fundaşul în vârstă de 35 de ani nu a avut decât un rol secundar în echipa lui Jose Mourinho în sezonul trecut, dar în cei 8 ani pe care i-a petrecut la Inter, jucătorul a strâns 245 de meciuri şi a marcat 20 de goluri. Are în palmares 4 titluri de campion al Italiei şi două Cupe ale Italiei.
El şi-a început cariera de jucător profesionist în ligile inferioare din Italia, apoi a ieşit din anonimat odată cu transferul în Anglia, la Everton. A revenit apoi în Italia, la Perugia, iar în 2001 a fost transferat de Internazionale Milano, pentru 10 milioane de euro.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














