Târg improvizat pe centura Capitalei

Târg improvizat pe centura Capitalei
Cinci răţuşte, trei găini, un iepuraş şi o dublă de floarea soarelui. Total: 50 de lei. Pe centura Capitalei, în fiecare sfârşit de săptămână, e super-ofertă. Comercianţii din zonă nu au niciun târg amenajat, aşa că îşi vând marfa printre claxoane şi maşini.
Centura Capitalei, localitatea Afumaţi. La ora prânzului, vânzătorii îşi freacă mâinile şi privesc în depărtare, pe şosea. Poate, poate, mai opreşte câte o maşină. Din când în când, mai aruncă un ochi şi la animale. Să nu moară din cauza căldurii.
Dar nu pleacă, pentru că este singurul loc din zonă unde îşi pot vinde marfa. Ba mai mult, spun că au certificat de producător şi plătesc zilnic o taxă, să stea acolo. Unii clienţi se înghesuie să cumpere alţii, însă, privesc cu îndoială.
Comercianţii ar dori să aibă un loc unde să poată vinde marfa. Reprezentanţii Primăriei Afumaţi nu au fost de găsit pentru că instituţia este închisă duminica.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























