Companii de lux din Rusia oferă croaziere cu nave bine înarmate în zona coastelor Somaliei

Companii de lux din Rusia oferă croaziere cu nave bine înarmate în zona coastelor Somaliei
Companii de lux din Rusia oferă croaziere cu nave bine înarmate în zona coastelor Somaliei, cunoscute pentru atacurile piraţilor.
Doritorii trebuie să plătească 4.000 euro pe zi pentru a naviga în zona cea mai periculoasă de pe glob, unde speră să fie atacaţi de piraţi şi să poată astfel folosi lansatoarele de grenade, mitralierele şi lansatoarele de rachete împotriva piraţilor.
Serviciile suplimentare care pot fi plătite, în plus, cuprind posibilitatea de a folosi un AK-47 pentru 7 euro pe zi şi 100 de cartuşe, pentru 10 euro pe zi. Turiştii se vor afla sub protecţia unor foşti membri ai trupelor speciale.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














