Advertising
Advertising
Un deţinut a evadat de la penitenciarul din Târgu-Mureş
28 mai 2009, 02:05
Actualizat: 29 mai 2009, 04:42

Un deţinut a evadat de la penitenciarul din Târgu-Mureş
Sursă: Realitatea TV
Un deţinut de la penitenciarul din Târgu Mureş a evadat pe 27 mai de la punctul de lucru unde era detaşat cu alţi 17 oameni. Bărbatul de 41 de ani, din Luduş, judeţul Cluj, a dispărut de la gospodăria Agrotehnică de lângă oraş, la ora 16.10.
Bărbatul are înălţimea de un metru şi 75 de centimetri, păr negru, structură atletică, faţă rotundă. Poliţiştii din Mureş, împreună cu echipe de căutare au format filtre în tot judeţul.
Bărbatul este recidivist şi a fost condamnat la opt luni de închisoare, cu regim deschis, pentru tăinuire. Deţinutul mai avea de efectuat 85 de zile din pedeapsă.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














