Ion Ţiriac a renunţat la domeniul de vânătoare de la Balc

Ion Ţiriac a renunţat la domeniul de vânătoare de la Balc
Ion Ţiriac îşi agaţă puşca-n cui. Statul a mărit de 15 ori taxa de concesiune a domeniului de la Balc, aşa că miliardarul a renunţat la el.
Omul de afaceri va păstra doar ţarcurile, unde a investit mai bine de un milion de euro. Până acum, Ţiriac plătea statului aproximativ 20 de mii de euro pe an, însă taxa s-a mărit la peste 300 de mii, sumă la care se mai adaugă cheltuielile pentru întreţinere. Fondul la care a renunţat omul de afaceri a fost scos acum la licitaţie.
Din 2005, de când a luat în concesiune domeniul de la Balc, Ţiriac a organizat aici în fiecare an partide de vânătoare la care au fost invitaţi unii dintre cei mai influenţi oameni din Europa.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














