Elevii din Cluj au aflat abia luni rezultatele la teza unică la română

Elevii din Cluj au aflat abia luni rezultatele la teza unică la română
După o săptămână şi jumătate de la susţinerea tezei unice la Limba şi Literatura Română, elevii din Cluj-Napoca şi-au văzut luni şi notele.
Pentru cei mai mulţi dintre elevii claselor a şaptea şi a opta afişarea rezultatelor a fost prilej de bucurie. Notele obţinute la tezele cu subiect unic reprezintă jumătate din media pentru admiterea la liceu.
Elevii s-au arătat mulţumiţi de notele obţinute la teza de la limba română, iar profesorii cred că în ciuda greşelii strecurate în subiectele tezei unice pentru clasa a opta, elevii s-au descurcat onorabil.
Contestaţiile se pot depune în termen de 7 zile de la afişarea tuturor rezultatelor. Pentru elevii din clasa a opta urmează proba la geografie sau istorie, programată pe 21 mai.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























